M5 World Champions

Tue 12, Dec 2023 239

M World Championship ដែលប្រើអក្សរកាត់ជា M គឺជាការប្រកួតប្រចាំឆ្នាំដែលរៀបចំដោយ MOONTON។ M World Championship នៅតែជាព្រឹត្តិការណ៍ដ៏ធំបំផុតរបស់ Mobile Legend: Bang Bang ដែលមានកិត្យានុភាពហើយតំណាងឱ្យជើងឯកពិភពលោកប្រចាំឆ្នាំផងដែរ។

ការប្រកួតជើងឯកពិភពលោករបស់ Mobile Legend លើកដំបូងកាលឆ្នាំ 2019 ដែលត្រូវបានគេស្គាល់ថា M1 ត្រូវបានធ្វើឡើងនៅទីក្រុងគូឡាឡាំពួ ប្រទេសម៉ាឡេស៊ី ក្នុងសង្វៀន Axiata ។ ការប្រកួតនេះនឹងមានក្រុមចំនួន 16 ជុំវិញពិភពលោក ដោយផ្នែកមួយបានមកពី Professional League តាមប្រទេសផ្សេងៗ ក្នុងនោះក៏មានប្រទេស កម្ពុជាផងដែរ

ក្នុងឆ្នាំបន្ទាប់សម្រាប់ការប្រកួតជើងឯក M World Championships ទាំងពីរលើកដែលដាក់ឈ្មោះថា M2 និង M3 ទាំងពីរត្រូវបានផ្លាស់ទៅប្រទេសសិង្ហបុរី ហើយ M4 បានបន្តទៅប្រទេសឥណ្ឌូនេស៊ី និង M5 ក្នុងឆ្នាំនេះធ្វើនៅប្រទេសហ្វីលីពីនផងដែរ។

M5 World Championship Prize Pool :

នៅឆ្នាំនេះ M5 បន្ថែមជាមួយការជម្រុះ Wildcard និងរង្វាន់បន្ថែមពី 800,000 ដុល្លារដល់ 900,000 ដុល្លារអាមេរិក ហើយនេះគឺជាលើកទីមួយហើយដែលការប្រកួតជើងឯកពិភពលោកនឹងធ្វើឡើងនៅទូទាំងប្រទេសពីរផ្សេងគ្នា។

ទីតាំងប្រកួត M5 World Championship (Venue)

ការប្រកួត Wildcard Qualifier ធ្វើឡើងនៅ ប្រទេស ម៉ាលេសុី Jio Space

ចំនែកឯ Group Stage & Knockout Stage ទី 1 បន្តទៅប្រទេស ភ្វីលីពីន : EVM Convention Center

ហើយវគ្គ Knockout Stage & Grand Finals ធ្វើឡើងនៅ Rizal Memorial Coliseum ប្រទេស ភ្វីលីពីនដដែល។

ទំរង់ការប្រកួត​​ M5 World Championship :

  • Wildcard Qualifier: លេង​ថ្ងៃទី ២៣ ដល់ ២៥ ខែ វិច្ឆិការ ២០២៣
    • ក្រុមទាំង ៨​ នឹងត្រូវចាប់ពូលដោយធ្វើការ Random
    • លេងត្រឹមតែមួយជុំតែប៉ុណ្ណោះក្នុងពូល
    • ការប្រកួតទាំងអស់គឺលេង Best of 3
    • ឈ្នះមួយប្រកួតទទួលបាន ១ ពិន្ទុ
    • លេខ ១​ និង លេខ ២ ក្នុងពូល នឹងត្រូវលេងខ្វែងក្រុមដើម្បីឡើងទៅការប្រកួត M5
    • លេខ ៣​ និង លេខ ៤​ ក្នុងពូល នឹងត្រូវបានកាត់ចោល
  • វគ្គខ្វែងក្រុម: លេងនៅថ្ងៃទី ២៦ ខែ វិច្ឆិការ ២០២៣
    • លេខ ១ ពូល A និងត្រូវប៉ះលេខ ២ ពូល B
    • ក្រុមដែលឈ្នះនិងទទួលបានកៅអីទៅលេង M5 វគ្គ Group Stage
    • ក្រុមចាញ់ត្រូវហាលអាវ
  • Group Stage: លេងនៅថ្ងៃទី ២​ ដល់ ៧ ខែ ធ្នូ ២០២៣
    • ក្រុម ទាំង 16 teams និងត្រូវចែកចេញជា ៤ ពូល
    • លេងត្រឹមតែមួយជុំតែប៉ុណ្ណោះក្នុងពូល
    • ការប្រកួតទាំងអស់គឺលេង Best of 3
    • ឈ្នះមួយប្រកួតទទួលបាន ១ ពិន្ទុ
    • លេខ ១​ និង លេខ ២ ក្នុងពូល នឹងត្រូវលេងខ្វែងក្រុមដើម្បីឡើងទៅការប្រកួត Knockout Stage
    • លេខ ៣​ និង លេខ ៤​ ក្នុងពូល នឹងត្រូវបានកាត់ចោល
  • Knockout Stage: លេងនៅថ្ងៃទី ៩​ ដល់ ១៧ ខែ ធ្នូ ២០២៣
    • មាន Double elimination bracket
      • ការប្រកួតទាំងអស់គឺលេង Best of រហូតដល់ Grand Finals
      • ការប្រកួត Grand Final គឺលេង Best of 7

ក្រុមដែលបានចូលរួម :

M5 Wild Card Qualifier

Imperio
LIGA LATAM 2023 (#3)Argentina
Team SMG
MPL MY S12 (#2)Malaysia
Umbrella Squad
MCC S2 (#2)CIS
4Merical Esports
MCB FallNepal
Niightmare Esports
M Challenge Cup S2Laos
Team Lilgun
ENC MongoliaMongolia
Team Falcons
MPL MENA Fall (#2)Middle East & North Africa 
KeepBest Gaming
China QualifierChina
Wildcard Group A
#TeamMatchGameDiff
1Team SMG3-06-24
2Niightmare Esports2-15-32
3Team Falcons1-24-40
44Merical Esports0-30-6-6
Wildcard Group B
#TeamMatchGameDiff
1Team Lilgun3-06-33
2Imperio2-15-23
3Umbrella Squad1-23-4-1
4KeepBest Gaming0-31-6-5

M5 World Championship

AP.Bren
MPL Philippines Season 12Philippines
Blacklist International
MPL Philippines Season 12Philippines
ONIC Esports
MPL Indonesia Season 12Indonesia
Geek Fam ID
MPL Indonesia Season 12Indonesia
RRQ Akira
Liga Latam 2023Brazil
Bigetron Sons
Liga Latam 2023Brazil
Homebois
MPL Malaysia Season 12Malaysia
Team Flash
MPL Singapore Season 6Singapore
See You Soon
MPL KH AutumnCambodia
Triple Esports
MPL MENA Fall (#1)Saudi Arabia
Deus Vult
MCC S2 (#1)Russia
TheOhioBrothers
NACT Fall 2023 United States
Burmese Ghouls
Myanmar QualifierMyanmar
Fire Flux Esports
MTC S2Turkey
Team SMG
M5 Wild Card QualifierMalaysia
Team Lilgun
M5 Wild Card QualifierMongolia

លទ្ធផលក្នុងវគ្គ Group Stage

Group A
#TeamMatchGameDiff
1ONIC Esports3-06-06
2See You Soon2-14-22
3Triple Esports1-22-5-3
4Bigetron Sons0-31-6-5
Group B
#TeamMatchGameDiff
1Fire Flux Esports2-15-23
2Blacklist Int2-14-31
3Team SMG1-23-5-2
4RRQ Akira1-23-5-2
Group C
#TeamMatchGameDiff
1AP.Bren3-06-06
2Burmese Ghouls1-23-4-1
3Team Flash1-23-5-2
4Team Lilgun1-22-5-3
Group D
#TeamMatchGameDiff
1Geek Fam ID2-14-31
2Deus Vult2-15-41
3HomeBois1-24-40
4TheOhioBrothers1-23-5-2

Brackets

Prize Pool

Place$ USDParticipant
1st$300,000.00AP.Bren
2nd$120,000.00ONIC Esports
3rd$80,000.00Blacklist International
4th$55,000.00Deus Vult
5th-6th$40,000.00Geek Fam ID
See You Soon
7th-8th$30,000.00Fire Flux Esports
Burmese Ghouls
9th-12th$20,000.00Triple Esports
Team SMG
Team Flash
HomeBois
13th-16th$15,000.00Bigetron Sons
RRQ Akira
Team Lilgun
TheOhioBrothers
17th-18th$10,000.00Imperio
Niightmare Esports
19th-20th$10,000.00Team Falcons
Umbrella Squad
21st-22nd$10,000.004Merical Esports
KeepBest Gaming

Awards

AwardParticipant$ USD
MVPFlapTzy $5,000.00

Similar Articles